Manchester United ‘prosuo’ bodove na Old Traffordu

Iako su stigli zaostatak od dva gola, Manchester United nije uspio doći do bodova (Getty Images)

Blackburn Roversi su u subotu na gostujućoj utakmici Premier lige savladali Manchester United  rezultatom 2:3.

Iako je trener „Crvenih đavola“ Sir Alex Ferguson danas proslavljao 70. rođendan, njegova ekipa mu nije dala mnogo razloga za slavlje.

Prvi pogodak za Roverse je postigao Yakubu u 16. minuti sa bijele tačke, te je učvrstio vodstvo svoje ekipe u 51. minuti.

Već u sljedećoj minuti je Manchester United uzvratio udarac pogotkom Berbatova, koji je svoj drugi zgoditak za izjednačenje 2: 2 postigao u 62. minuti.

Branič Blackburna Hanley je odredio pobjednika u 80. minuti kada je nakon ubačaja iz ugla i greške golmana Uniteda, glavom pospremio loptu u mrežu.

Ovim porazom United je izgubio važne bodove u borbi za prevlast na vrhu tabele Premier lige, koju trenutno, sa istim brojem bodova i utakmicom manje, drži drugi mančesterski klub, Manchester City.

Izvor: Al Jazeera