Napoli osvojio Italijanski kup

Početak susreta kasnio je 45 minuta zbog pucnjave (EPA)

Nogometaši Napolija pobjednici su Italijanskog kupa za ovu sezonu nakon što su u finalu na Olimpijskom stadionu u Rimu savladali Fiorentinu sa 3:1 (2:1).

Najzaslužniji za pobjedu Napolija je Lorenzo Insigne koji je postigao prva dva gola na utakmici, u 11. i 17. minuti.

Juan Vargas uspio je u 28. minuti smanjiti na 2:1, a taj je rezultat stajao do druge minute sudijske nadoknade kada je Dries Mertens pogodio za konačnih 3:1.

Josip Radošević nije konkurirao za nastup u dresu Napolija, kao ni Ante Rebić u timu Fiorenine.

Napoliju je ovo peti naslov pobjednika Italijanskog kupa, a drugi u posljednje tri sezone.

Fiorentina je ostala na šest trofeja u Kupu, ovo joj je bio četvrti poraz u finalu.

Pucnjava prije utakmice

Početak susreta kasnio je 45 minuta jer su tri navijača Napolija ranjena hicima iz vatrenog oružja u sukobima izvan stadiona prije početka susreta, a jedan se nalazi u kritičnom stanju, objavila je policija.

Policija je pronašla pištolj iz kojeg je pucano, izvijestile su italijanske agencije AGI i ANSA.

Sukobi suparničkih navijačkih skupina dogodili su se u području Tor di Quinto, ali policija tvrdi kako pucnjava nije povezana sa većim sukobima.

Napolijevi navijači u znak protesta nisu postavili svoje transparente, te su odbili pjevati navijačke pjesme po ulasku na stadion.

Uslijedili su dugotrajni razgovori o tome trebali uopće igrati utakmicu tokom kojih je kapetan Napolija Marek Hamšik morao uvjeravati vođe navijača svog kluba da, ipak, dopuste igranje dvoboja.

Prema jednim izvorima u navijačkim sukobima ukupno je povrijeđeno šest, a prema drugim deset osoba.