Nadal povećao prednost nad Đokovićem

Nadal ima 12.030 bodova, 1.420 bodova više u odnosu na Đokovića (AP)

Najbolji teniser svijeta, Španac Rafael Nadal, povećao je prednost u odnosu na Novaka Ðokovića na ATP listi objavljenoj u ponedjeljak.

Pobjede Wawrinke i Del Potra

U prvom meču A grupe na završenom Mastersu u Londonu Wawrinka je u ponedjeljak savladao Berdycha sa 6:3, 6:7 (0), 6:3.
U ovoj grupi još igraju Nadal i Ferrer, koji će međusobni susret 1. kola igrati u utorak od 15 sati.
U prvom susretu B grupe u ponedjeljak je Del Potro pobijedio Gasqueta sa 6:7 (4), 6:3, 7:5.
U ovoj grupi će Federer i Đoković igrati u utorak od 21 sat.
Plasman u polufinale Mastersa izborit će po dvojica najboljih tenisera iz svake grupe.

Teniser iz Srbije je osvojio Masters u Parizu, ali to mu nije pomoglo da pretekne Nadala, jer su ovog ponedjeljka izbrisani bodovi osvojeni prošle godine u Londonu.

Tako sada Španac ima 12.030 bodova, 1.420 bodova više u odnosu na 26-godišnjeg Beograđanina.

Đoković bi mogao na kraju godine završiti na prvom mjestu rang-liste, ali pod uslovom da dobije sve mečeve na završnom turniru u Londonu i finalu Davis kupa, a Nadal ne zabilježi više od jedne pobjede u britanskoj prijestolnici.

Treći na listi je i dalje Španac David Ferrer sa 5.800 bodova, slijede Britanac Andy Murray i Argentinac Juan Martin del Potro, dok je Čeh Tomaš Berdych potisnuo Švicarca Rogera Federera na sedmo mjesto.