Oglasi

ZOI 2018: Raspored takmičenja u Pyeongchangu

Ceremonija otvaranja Zimskih olimpijskih igara bit će održana 9. februara; posljednji dan je 25. februar s ceremonijom zatvaranja.
Južna Koreja prvi je put u historiji domaćin Zimskih olimpijskih igaraEPA

Južna Koreja prvi put u historiji organizuje Zimske olimpijske igre, a takmičenja će biti održana u Pyeongchangu.

Sportisti iz cijelog svijeta nastupit će u 15 sportova: alpskom skijanju, biatlonu, bobu, brzom klizanju, brzom klizanju na kratkim stazama, hokeju na ledu, karlingu, nordijskoj kombinaciji, sankanju, skeletonu, skijaškim skokovima, skijaškom trčanju, slobodnom skijanju, snoubordingu te umjetničkom klizanju.

Ceremonija otvaranja bit će održana 9. februara, a posljednji dan je 25. februar, kad je na programu i ceremonija zatvaranja Igara.

8. februar

Karling – mješoviti parovi

Skijaški skokovi – kvalifikacije za malu skakaonicu (muškarci)

9. februar

Karling – mješoviti parovi

Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: kratki program (muškarci i parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije

10. februar

Biatlon – 7,5 km sprint (žene)

Skijaško trčanje – 7,5 km (žene)

Karling – mješoviti parovi

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – muškarci

Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije: 500 m, štafeta 3.000 m  (žene); 1.500 metara (muškarci)

Skijaški skokovi – mala skakaonica

Snoubording – kvalifikacije (muškarci)

Brzo klizanje – 3.000 m (žene)

11. februar

Alpsko skijanje – spust (muškarci)

Biatlon – 10 km sprint (muškarci)

Skijaško trčanje – 15 kilometara (muškarci)

Karling – mješoviti parovi

Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi); kratki program (žene); slobodni program (parovi)

Slobodno skijanje – žene

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – muškarci

Snoubording – finale u slopestyleu (muškarci); žene

Brzo klizanje – 5.000 m (muškarci)

12. februar

Alpsko skijanje – veleslalom (žene)

Biatlon – dohvatne utrke (muškarci i žene)

Karling – polufinale mješovitih parova

EPA

Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: slobodni program, (muškarci, žene, plesni parovi)

Slobodno skijanje – muškarci

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – žene

Skijaški skokovi – žene

Snowboarding – finale slopestylea (žene); halfpipe (žene)

Brzo klizanje – 1.500 m (žene)

13. februar

Alpsko skijanje – kombinacija (muškarci)

Skijaško trčanje – finale pojedinačnog sprinta (muškarci i žene)

Karling – susreti mješovitih parova za medalje

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – žene

Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (žene); kvalifikacije na 1.000 m (muškarci); kvalifikacije u štafeti 5.000 m (muškarci)

Snoubording – finale u halfpipeu (žene); halfpipe (muškarci)

Brzo klizanje – 1.500 m (muškarci)

14. februar

Alpsko skijanje – slalom (žene)

Biatlon – 15 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Nordijska kombinacija – mala skakaonica + 10 km (muškarci)

Umjetničko klizanje – kratki program (parovi)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Sankanje – dvosjedi

Snoubording – finale u halfpipeu (muškarci)

Brzo klizanje – 1.000 m (žene)

15. februar

Alpsko skijanje – superveleslalom (muškarci)

Biatlon – 20 km (muškarci)

Skijaško trčanje – 10 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije u akrobacijama (žene)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci, žene)

Skeleton – timsko takmičenje (muškarci)

Snoubording – kros (muškarci)

Brzo klizanje – 10.000 m (muškarci)

16. februar

Skijaško trčanje – 15 km (muškarci)

Karling – Muškarci i žene, eliminacije

Umjetničko klizanje – kratki program (muškarci)

Slobodno skijanje – finale u akrobacijama (žene)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Skijaški skokovi – kvalifikacije za veliku skakaonicu (muškarci)

Snoubording – kros (žene)

Brzo klizanje – 5.000 m (žene)

17. februar

Alpsko skijanje – superveleslalom (žene)

Biatlon – 12,5 km zajednički start (žene)

Nordijsko skijanje – štafeta 4 x 5 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (muškarci)

Slobodno skijanje – kvalifikacije i finale u slopestyleu (žene); kvalifikacije u akrobacijama (muškarci)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Hokej na ledu – eliminacije (žene)

Brzo klizanje na kratkim stazama – 1.500 m (muškarci); 1.000 m (žene)

Skeleton – žene

Skijaški skokovi – velika skakaonica (muškarci)

18. februar

Alpsko skijanje – veleslalom (muškarci)

Biatlon – 15 km zajednički start (muškarci)

EPA

Bob – dvosjed (muškarci)

Skijaško trčanje – štafeta 4 x 10 km (muškarci)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Slobodno skijanje – kvalifikacije i finale u slopestyleu (muškarci); finale u akrobacijama (muškarci)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Hokej na ledu – utakmice za plasman (žene)

Brzo klizanje – 500 m (žene); dohvatna utrka (muškarci)

19. februar

Bob – dvosjed (muškarci)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije u halfpipeu (žene)

Hokej na ledu – polufinale (žene)

Skijaški skokovi – timsko takmičenje

Snoubording – kvalifikacije za big air (žene)

Brzo klizanje – kvalifikacije za dohvatnu utrku (žene)

20. februar

Biatlon – mješovita štafeta

Bob – dvosjed (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (plesni parovi)

EPA

Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (žene); kvalifikacije u halfpipeu (muškarci)

Hokej na ledu – eliminacijske utakmice (muškarci)

Hokej na ledu – utakmice za plasman (žene)

Nordijska kombinacija – velika skakaonica + 10 km

Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije na 1.000 m (žene); kvalifikacije na 500 m (muškarci); finale štafete 3.000 m (žene)

21. februar

Alpsko skijanje – spust (žene)

Bob – dvosjed (žene)

Skijaško trčanje – polufinale ekipnog sprinta (muškarci i žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – kratki program (žene)

Slobodno skijanje – kros (muškarci)

Hokej na ledu – četvrtfinale (muškarci)

Snoubording – kvalifikacije za big air (muškarci)

Brzo klizanje – finala timskih dohvatnih utrka (muškarci i žene)

22. februar 

Alpsko skijanje – slalom (muškarci)

Biatlon – štafeta 4 x 6 km (žene)

Karling – polufinale (muškarci)

Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (muškarci)

Hokej na ledu – utakmice za medalju (žene)

Nordijska kombinacija – timsko takmičenje

Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (muškarci); finale na 1.000 m (žene); štafeta 5.000 m (muškarci)

Snoubording – kvalifikacije za paralelni veleslalom (muškarci i žene)

23. februar

Alpsko skijanje – kombinacija (žene)

Biatlon – štafeta 4 × 7,5 km (muškarci)

Karling – polufinale (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (žene)

Slobodno skijanje – kros (žene)

Hokej na ledu – polufinale (muškarci)

Snoubording – finale u big airu (žene)

Brzo klizanje – finale na 1.000 m (muškarci)

24. februar

Alpsko skijanje – timsko takmičenje

Bob – četverac (muškarci)

Skijaško trčanje – 50 km zajednički start (muškarci)

Karling – finale (muškarci); susret za bronzu (žene)

Hokej na ledu – utakmica za bronzu (muškarci)

Snowboarding – finale u big airu (muškarci); finale paralelnog veleslaloma (muškarci i žene)

Brzo klizanje – zajednički start (muškarci i žene)

25. februar

Bob – četverac (muškarci)

Skijaško trčanje – 30 km zajednički start (žene)

Karling – finale (žene)

Umjetničko klizanje – gala

Hokej na ledu – finale (muškarci)

Izvor: Al Jazeera

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.