Wimbledon: Murray savladao Čilića

Od sedam međusobnih susreta s Murrayom, Čilić je slavio samo jednom (Getty Images)

Hrvatski teniser Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale Wimbledona: u susretu 4. kola bolji od njega bio je Britanac Andy Murray sa 7:5, 6:2, 6:3, u meču koji je se protegao u dva dana iako je trajao dva sata i 10 minuta.

Bio je ovo sedmi međusobni susret Čilića i Murraya u seniorskoj konkurenciji i šesta pobjeda Britanca.

Čilić i Murray su u ponedjeljak zbog kiše morali prekinuti susret prvi vodstvu Murraya od 7:5, 3:1.

U utorak su u prvom dolasku na teren igrali samo tri minute prije no što ih je kiša potjerala u svlačionicu pri rezultatu 4:2 za Murraya u drugom setu.

Nakon sat vremena stanke meč je ponovno nastavljen, a mnogo bolje je reagirao Murray, koji je osvojio prva dva gema i tako riješio drugi set u svoju korist sa 6-2.

U prvoj igri trećeg seta Čilić je imao četiri break lopte, ali Murray je u sva četiri navrata ubacio prvi servis i Čiliću nije ponudio nikakvu šansu za oduzimanje servisa.

Ključni trenutak trećeg seta dogodio se u četvrtom gemu, kada je Murray oduzeo servis Čiliću i tu prednost održao do kraja susreta.

Čiliću je nakon ovog poraza najbolji rezultat u Wimbledonu ostao plasman u 4. kolo.

Prvi je put to ostvario 2008. godine, a drugi ove godine.

Rezultati susreta odigranih u utorak:

Teniseri – osmina finala: Florian Mayer (Njem/31) – Richard Gasquet (Fra/18) 6:3, 6:1, 3:6, 6:2;  David Ferrer (Špa/7) – Juan Martín Del Potro (Arg/9) 6:3, 6:2, 6:3; Jo-Wilfried Tsonga (Fra/5) – Mardy Fish (SAD/10) 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:4; Andy Murray (VB/4) – Marin Čilić (Hrv/16) 7:5, 6:2, 6:3; Philipp Kohlschreiber (Njem/27) – Brian Baker (SAD) 6:1, 7:6 (4), 6:3.

Teniserke – četvrtfinale: Angelique Kerber (Njem/8) – Sabine Lisicki (Njem/15) 6:3, 6:7 (9), 7:5; Serena Williams (SAD/6) – Petra Kvitova (Češ/4) 6:3, 7:5.