Serena Williams osvojila i Istanbul

U finalu dublova Ruskinje Nađa Petrova i Marija Kirlilenko savladale su Čehinje Andreu Hlavačkovu i Lusiju Hradečku (AP)

Američka teniserka Serena Williams treći put u karijeri osvojila je završni turnir sezone, pošto je u finalu savladala Ruskinju Mariju Šarapovu sa 6:4, 6:3.

Ona je sigurnom igrom stigla do 10. pobjede u 12 međusobnih duela sa Šarapovom i postala prva teniserka koja je završni turnir osvojila bez izgubljenog seta.

Ujedno je krunisala sjajnu godinu u kojoj je osvojila Wimbledon, US Open i zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu.

Finale dublova

Mlađa sestra Williams je s 31 godinom postala najstarija igračica dosad koja je uspjela osvojiti završni turnir teniske sezone.

Williams je dokazala da je najbolja igračica ove sezone, iako će na prvom mjestu na WTA listi godinu završiti Bjeloruskinja Viktorija Azarenka.

U finalu dublova Ruskinje Nađa Petrova i Marija Kirlilenko savladale su Čehinje Andreu Hlavačkovu i Lusiju Hradečku sa 6:2, 6:1.