Pogodak Mandžukića u pobjedi Wolfsburga

Mandžukić: Pogodio u 46. minuti za vodstvo Wolfsburga od 1:0 (EPA)

U prvom susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva, Wolfsburg je pobijedio HSV 2:1, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je postigao vodeći gol za domaćine u 46. minuti.

Marcus Berg je izjednačio praktički u idućem napadu, a pobjedu Wolfsburgu donio je u 75. minuti Marcel Schafer nakon greške golmana Jaroslava Drobnyja.

Bio je to Mandžukićev deseti gol ove sezone u prvenstvu uz šest asistencija i uvjerljivo je najefikasniji igrač „vukova“.

Parovi 27. kola, petak: Wolfsburg – Hamburg SV 2:1.

Subota: Bayern – Hannover 96, Borussia (M)- Hoffenheim, Mainz – Hertha, Freiburg – Kaiserslautern, Werder Bremen – Augsburg, Schalke 04 – Bayer.

Nedjelja: Stuttgart – Nurnberg, Koeln – Borussia (D).

Poredak: Borussia (D) 59, Bayern 54, Borussia (M) 51, Schalke 04 50, Bayer 40, Werder 39, Hannover 38, Wolfsburg 37, Stuttgart 36, Nurnberg 31, Mainz 30, Hoffenheim 30, Koeln 28, HSV 27, Augsburg 26, Freiburg 25, Hertha 23, Kaiserslautern 20.