Oglasi

Parovi prvog i drugog pretkola Lige Evrope

Utakmice prvog kola kvalifikacija za ovo evropsko takmičenje na rasporedu su 12. i 19. jula, a druge runde 26. jula i 2. augusta.
Prošle sezone najbolji tim Lige Evrope bio je madridski AtleticoEPA

U sjedištu Evropske nogometne asocijacije u srijedu je održan žrijeb parova prvog i drugog pretkola Lige Evrope, u kojima su se našli brojni timovi iz regije zapadnog Balkana.

Utakmice prvog kola kvalifikacija za ovo evropsko takmičenje na rasporedu su 12. i 19. jula, a druge runde 26. jula i 2. augusta.

Prvo pretkolo

Stjarnan (Island) - Nomme Kalju (Estonija)

Ilves Tampere (Finska) - Slavia Sofija (Bugarska)

Birkirkara (Malta) / KI Klaksvik (Farski otoci) - Žalgiris Viljnus (Litvanija)

Fola Esch (Luksemburg) - Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)

Glenavon (Sjeverna Irska) - Molde (Norveška)

Dunajska Streda (Slovačka) - Dinamo Tbilisi (Gruzija)

Stumbras (Litvanija) - Apollon Limasol (Kipar)

Široki Brijeg (BIH) - Domžale (Slovenija)

Rangers (Škotska) - Shkupi (Makedonija)

Progres Niederkorn (Luksemburgu) - Gabala (Azerbejdžan)

Racing Union (Luksemburg) - Viitorul (Rumunija)

Samtredia (Gruzija) - Tobol Kostanay (Kazahstan)

Partizani (Albanija) - Maribor (Slovenija)

Neftci (Azerbejdžan) - Ujpest (Mađarska)

Budućnost Podgorica (Crna Gora) - Trenčin (Slovačka)

Derry City (Irska) - Dinamo Minsk (Bjelorusija)

B36 Torshavn (Farski otoci) / St Joseph's (Gibraltar) - OFK Titograd (Crna Gora)

Zaria Balti (Moldavija) - Gornik Zabrze (Poljska)

Spartak Subotica (Srbija) - Coleraine (Sjeverna Irska)

Pyunik (Armenija) - Vardar (Makedonija)

Shamrock Rovers (Irska) - AIK (Švedska)

Connah's Quay (Vels) – Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija)

Lahti (Finska) - Hafnarfjordur (Island)

Ventspils (Latvija) - Luftetari (Albanija)

Cliftonville (Sjeverna Irska) - Nordsjaelland (Danska)

Banants (Armenija) - Sarajevo (BIH)

Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) - Kairat Almati (Kazahstan)

Petrocub (Moldavija) - Osijek (Hrvatska)

Anorthosis Famagusta (Kipar) - Laci (Albanija)

Ferencvaros (Mađarska) - Maccabi Tel-Aviv (Izrael)

Balzan (Malta) - Kesla (Azerbejdžan)

Budapest Honved (Mađarska) - Rabotnički (Makedonija)

Rudar Pljevlja (Crna Gora) - Partizan (Srbija)

CSKA Sofia (Bugarska) - Riga (Latvija)

Milsami Orhei (Moldavija) - Slovan Bratislava (Slovačka)

Radnički Niš (Srbija) - UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

Lech Poznan (Poljska) - Gandzasar-Kapan (Armenija)

Chikhura Sachkhere (Gruzija) - Beitar Jerusalem (Izrael)

Vaduz (Lihtenštajn) - Levski Sofija (Bugarska)

Željezničar (BIH) - Narva Trans (Estonija)

Cefn Druids (Vels) / Trakai (Litvanija) - Irtysh (Kazahstan)

Hibernian (Škotska) - NSI Runavik (Farski otoci)

Rudar Velenje (Slovenija) - Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Vels)

Levadia Talin (Estonija) - Dundalk (Irska)

IBV (Island) - Sarpsborg (Norveška)

Copenhagen (Danska) - KuPS Kuopio (Finska)

Liepaja (Latvija) - Hacken (Švedska)

Drugo pretkolo

Glenavon (Sjeverna Irska) / Molde (Norveška) - Anorthosis Famagusta (Kipar) / Laci (Albanija)

Banants (Armenija) / Sarajevo (BIH) - Atalanta (Italija)

Birkirkara (Malta) / KI Klaksvik (Farski otoci) / Žalgiris Vilnius (Litvanija) - Vaduz (Lihtenštajn) / Levski Sofia (Bugarska)

Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) / Kairat Almaty (Kazahstan) - AZ Alkmaar (Holandija)

Aberdeen (Škotska) - Burnley (Engleska)

Rudar Pljevlja (Crna Gora) / Partizan (Srbija) - Cefn Druids (Vels) / Trakai (Litvanija) / Irtysh (Kazahstan)

Balzan (Malta) / Kesla (Azerbejdžan) - Milsami Orhei (Moldavija) / Slovan Bratislava (Slovačka)

Cliftonville (Sjeverna Irska) / Nordsjaelland (Danska) - Shamrock Rovers (Irska) / AIK (Švedska)

Rudar Velenje (Slovenija) / Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Vels) - FCSB (Rumunija)

Hapoel Haifa (Izrael) - Lahti (Finska) / Hafnarfjordur (Island)

Levadia Talin (Estonija) / Dundalk (Irska) - AEK Larnaca (Kipar)

Zaria Balti (Moldavija) / Gornik Zabrze (Poljska) - Budućnost Podgorica (Crna Gora) / Trenčin (Slovačka)

Ferencvaros (Mađarska) / Maccabi Tel-Aviv (Izrael) - Radnički Niš (Srbija) / UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

CSKA Sofia (Bugarska) / Riga (Latvija) - Admira Wacker Moedling (Austrija)

Spartak Subotica (Srbija) / Coleraine (Sjeverna Irska) - Sparta Prag (Češka)

RB Leipzig (Njemačka) - Liepaja (Latvija) / Hacken (Švedska)

Stjarnan (Island) / Nomme Kalju (Estonija) - Copenhagen (Danska) / KuPS Kuopio (Finska)

Ufa (Rusija) - Široki Brijeg (BIH) / Domžale (Slovenija)

Samtredia (Gruzija) / Tobol Kostanay (Kazahstan) - Pyunik (Armenija) / Vardar (Makedonija)

Jagiellonia Bialystok (Poljska) - Rio Ave (Portugal)

LASK Linz (Austrija) - Lillestrom (Norveška)

Budapest Honved (Mađarska) / Rabotnički (Makedonija) - Progres Niederkorn (Luksemburg) / Gabala (Azerbejdžan)

Petrocub (Moldavija) / Osijek (Hrvatska) - Rangers (Škotska) / Shkupi (Makedonija)

B36 Torshavn (Farski otoci) / St Joseph's (Gibraltar) / OFK Titograd (Crna Gora) - Besiktas (Turska)

Dunajska Streda (Slovačka) / Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Derry City (Irska) / Dinamo Minsk (Bjelorusija)

Ventspils (Latvija) / Luftetari (Albanija) - Bordeaux (Francuska)

Željezničar (BIH) / Narva Trans (Estonija) - Stumbras (Litvanija) / Apollon Limassol (Kipar)

Racing Union (Luksemburg) / Viitorul (Rumunija) - Vitesse (Holandija)

St Gallen (Švicarska) - IBV (Island) / Sarpsborg (Norveška)

Dinamo Brest (Bjelorusija) - Atromitos (Grčka)

Sevilla (Španija) - Neftci (Azerbejdžan) / Ujpest (Mađarska)

Connah's Quay (Vels) / Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija) - Lech Poznan (Poljska) / Gandzasar-Kapan (Armenija)

Hibernian (Škotska) / NSi Runavik (Farski otoci) - Asteras Tripolis (Grčka)

Chikhura Sachkhere (Gruzija) / Beitar Jerusalem (Izrael) - Partizani (Albanija) / Maribor (Slovenija)

Genk (Belgija) - Fola Esch (Luksemburg) / Europa (Gibraltar) / Prishtina (Kosovo)

Djurgarden (Švedska) - Mariupol (Ukrajina)

Hajduk Split (Hrvatska) - Ilves Tampere (Finska) / Slavia Sofia (Bugarska)

Izvor: Agencije

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.