NBA: Miami bolji od Atlante

LeBron James i Dwayne Wade su protiv Hawksa postigli zajedno 53 poena (Reuters)

LeBron James i Dwyane Wade su pomogli Miami Heatu da ponedjeljak navečer dođe do pobjede 101:92 nad Atlanta Hawksima, postigavši 53 poena zajedno, prenosi Hina.

James je, uz 27 poena, sakupio i sedam skokova te šest asistencija, dok je Wade postigao 26 poena, od toga 11 iz 13 pokušaja iz igre, a Atlanti (14-5) je prekinut niz od tri pobjede dok je Heatu (14-5) pobjeda omogućila ostanak na prvom mjestu u diviziji.

Nakon tijesnog prvog poluvremena, Miami je gubio 65:63 u trećoj četvrtini prije nego se počeo odvajati.

Heat je taj dio utakmice završio serijom 14:2, zahvaljujući kojoj je stvorio prednost od deset poena. Wade se probudio u toj seriji, u kojoj je postigao osam poena.

Nakon dva razočaravajuća poraza prošle sedmice, branitelji naslova prvaka NBA su sada ostvarili dvije pobjede zaredom.

Josh Smith je postigao 22 poena za Hawkse, a Al Horford je utakmicu završio sa 20 poena i 11 skokova.

Atlanta je imala šut iz igre 58 posto i nije uspjela pronaći načina da zaustavi Heat.

“Napravili smo mnogo pogrešaka u odbrani. Oni su dobro šutirali, a mi smo imali slomove u odbrani. I kombinacija te dvije stvari rezultirala je time da je Miami imao tako dobar postotak šuta iz igre”, rekao je trener Atlante Larry Drew.

Prvenac Parkera

Tony Parker je u ponedjeljak navečer došao do svog prvog “triple-doubla” u karijeri, što je pomoglo San Antonio Spursima da pobijede Houston Rocketse 134:126 nakon produžetka.

Parkerov je učinak iznosio 27 poena, 12 asistencija i 12 skokova. Gary Neal je dodao 29 poena, a Manu Ginobili 22 poena uz šest asistencija.

Ovo je bila peta pobjeda San Antonia (18-4) zaredom i deseta u zadnjih 11 utakmica u gostima.

Jeremy Lin je predvodio Houston (9-11) sa 38 poena i sedam asistencija. Omer Asik je upisao peti “double-double” u zadnjih osam utakmica, završivši sa 21 poenom i deset skokova.

Rocketsi su izgubili treću utakmicu zaredom.

Lin i Toney Douglas su kombinirali Rocketsovih devet poena u zadnjoj četvrtini i povećali vodstvo Houstona na 105:96 9:59 minuta prije kraja.

Spursi su odgovorili ograničivši Rocketse na samo pet poena iz igre u sljedećih pet minuta i napravivši seriju od 14:2 za vodstvo od 110:107.

Izmjena vodstva nastavila se i u produžetku, dok na kraju San Antonio nije nadigrao neiskusne Rocketse serijom od 10:4 zahvaljujući kojoj su došli u vodstvo od 130:124.

Rezultati: Miami Heat – Atlanta Hawks 101:92, Philadelphia 76'ers – Detroit Pistons 104:97, Dallas Mavericks – Sacramento Kings 119:96, Portland Trail Blazers – Toronto Raptors 92:74, Houston Rockets – San Antonio Spurs 126:134 (produžetak), Charlotte Bobcats – Golden State Warriors 96:104.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 15-5, Brooklyn 11-8, Philadelphia 12-9, Boston 11-9, Toronto 4-18. CENTRAL: Chicago 11-8, Milwaukee 10-9, Indiana 10-11, Detroit 7-16, Cleveland 4-17. JUGOISTOK: Miami 14-5, Atlanta 12-6, Orlando 8-12, Charlotte 7-13, Washington 2-15.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 17-4, Utah 12-10, Minnesota 9-9, Denver 10-11, Portland 9-12. PACIFIK: LA Clippers 14-6, Golden State 14-7, LA Lakers 9-12, Sacramento 7-13, Phoenix 7-15. JUGOZAPAD: San Antonio 18-4, Memphis 14-4, Dallas 11-10, Houston 9-11, New Orleans 5-14.