LP: Real Madrid deklasirao Schalke 04

Ronaldo je sa 11 golova trenutno prvi strijelac Lige prvaka (Reuters)

U utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka, odigrane u srijedu navečer, nogometaši Real Madrida ostvarili su u Gelsenkirchenu visoku pobjedu (6:1) nad ekipom Schalke 04.

Karim Benzema, Gareth Bale i Cristiano Ronaldo postigli su po dva pogotka za Real, a Klaas-Jan Huntelaar počasni za Schalke u utakmici koja je završila rezultatom 1:6.

Ronaldo je, pored toga, upisao i tri asistencije.

Po asistenciju za tim Reala upisali su i Benzema i Sergio Ramos, a Huntelaaru je asistirao Christian Fuchs.

Revanš u Turskoj

U drugoj utakmici Lige prvaka Galatasaray i Chelsea odigrali su u Istanbulu bez pobjednika, 1:1.

Fernando Torres je na asistenciju Cesara Azpilicuete doveo Chelsea u vodstvo već u 9. minuti, a na izjednačenje se čekalo do 64. minute, kada poravnava Aurelien Chedjou, na asistenciju Wesleya Sneijdera.

Bh. reprezentativci Izet Hajrović i Sead Kolašinac upisali su nastupe za svoje klubove; Hajrović je u dresu Galatasaraya igrao do 31. minute, a Kolašinac je zamijenjen u 76. minuti.

Rezultati:
Schalke 04 – Real Madrid 1:6 (Huntelaar 90; Benzema 13, 17, Bale 21, 69, Ronaldo 52, 89)
Galatasaray – Chelsea 1:1 (Chedjou 64; Torres 9)