Liga prvaka: Pobjeda kosovske Drite u debiju

Pobjednik preliminarnog turnira igrat će u prvom pretkolu Lige prvaka protiv švedskog Malmea (UEFA)

Nogometaši kosovskog prvaka Drite plasirali su se u finale preliminarnog kvalifikacijskog turnira za ulazak u prvo pretkolo Lige evropskih prvaka.

Oni su večeras, kao gosti i kao debitanti na evropskoj sceni, savladali šampiona Andore FC Santa Colomu sa 2:0 u Andora la Velli.

U 90 minuta regularnog toka utakmice nije bilo golova, a pošto se igra po jedna utakmica u ovoj etapi elitnog evropskog takmičenja, igrali su se produžeci.

Prvo je Xhevdet Shabani savladao domaćeg golmana u 99. minuti, da bi na 2:0 povisio Fidan Gerbeshi iz penala.

Protiv švedskog Malmea

Finale je na programu 29. juna, a protivnik kosovskom predstavniku bit će Lincoln iz Gibraltara koji je kao gost savladao La Fioritu u San Marinu sa 2:0.

Pobjednik preliminarnog turnira igrat će u prvom pretkolu Lige prvaka protiv švedskog Malmea, a protivnik u drugom pretkolu je rumunski Cluj.

Izvor: Al Jazeera