Kvalifikacije za Euro: Crna Gora ostala bez pobjede

Reprezentativci Crne Gore iz Bugarske se vraćaju s jednim bodom (EPA)

Nogometnu reprezentaciju Crne Gore minute su dijelile od velike pobjede u Bugarskoj, u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvensvo 2020. godine u okviru grupe A.

Slavlje izabranika Ljubiše Tumbakovića u petak navečer pokvario je jedanaesterac, koji je u 82. minuti Todor Nedelev pretvorio u izjednačujući pogodak za 1:1.

Prije toga su Crnogorci od 50. minute vodili pogotkom Stefana Mugoše.

Svjetski prvaci Francuzi i polufinalisti SP-a Englezi imali su lagan posao protiv Moldavije (4:1), odnosno, Češke (5:0).

U subotu BiH protiv Armenije

U ostalim utakmicama u petak su postignuti sljedeći rezultati: Engleska – Češka 5:0 (grupa A), Portugal – Ukrajina 0:0 (grupa B), Luksemburg – Litvanija 2:1 (grupa B), Moldavija – Francuska 1:4 (grupa C), Andora – Island 0:2 (grupa C) i Albanija – Turska 0:2 (grupa C).

Kvalifikacije se nastavljaju u subotu, kada na teren izlaze i reprezentativci Bosne i Hercegovine.

Parovi: Gruzija – Švicarska (15:00, grupa D), Gibraltar – Irska (18:00, grupa D), Švedska –  Rumunija (18:00, grupa F, Malta – Farski Otoci (18:00, grupa F), Španija – Norveška (20:45, grupa F), Lihtenštajn – Grčka (20:45, grupa J) Italija – Finska (20:45, grupa J), Bosna i Hercegovina – Armenija (20:45, grupa J).

Izvor: Al Jazeera