Jiracekova dva gola u pobjedi Wolfsburga

Jiracek načeo mrežu gostiju već nakon pet minuta igre (EPA)

Nogometaši Wolfsburga zabilježili su pobjedu u prvom meču 21. kola nogometne Bundeslige tako što su u petak navečer sa 3:2 savladali „fenjeraša“ Freiburg.

Gledaoci su prvi gol vidjeli već u petoj minuti kada je Wolfsburgov Petr Jiracek savladao golmana gostiju, no Freiburg je poravnao šest minuta kasnije preko Johannesa Fluma.

Golijadu na samom početku nastavio je domaći Marcel Schaefer, pa su domaći „Vukovi“ u 14. minuti vodili sa 2:1.

Do poluvremena su nogometaši Freiburga poravnali preko Daniela Caligiurija (38.), da bi u 61. minuti Jiracek postavio konačnih 3:2 za Wolfsburg.

Parovi 21. kola Bundeslige, Petak: Wolfsburg – Freiburg 3:2.

Subota: Bayern – Kaiserslautern, Borussia (D) – Bayer, Mainz – Hanover 96, Stuttgart – Hertha, Werder – Hoffenheim, Borussia (M) – Schalke 04.

Nedjelja: Augsburg – Nurnberg, Koeln – Hamburg.

Poredak: Borussia (D) 43, Bayern 41, Schalke 41, Borussia (M) 40, Werder 32, Bayer 31, Hanover 30, Wolfsburg 27, Hoffenheim 24, Koeln 24, Stuttgart 23, Hamburg 23, Mainz 22, Nurnberg 21, Hertha 20, Kaiserslautern 18, Augsburg 17, Freiburg 17.