EURO: BiH pobijedila Izrael 3:1, remi u Splitu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Izrael sa 3:1 u meču šestog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

Prvo poluvrijeme donijelo je mnogo uzbuđenja u Zenici kada su “Zmajevi” u sudijskom vremenu uspjeli preokrenuti tok meča protiv gostiju iz Izraela.

Mandžukić je ipak uspio savladati Buffona [AFP/Getty]

Takav luksuz sebi nije dozvolio Antonio Candreva, koji je sa bijele tačke poravnao na 1:1 u 36. minuti.

Do kraja meča su obje mreže mirovale, a od 90. minute Hrvati su igrali sa nogometašem manje jer je Darijo Srna dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Hrvatska tako niti u osmom međusobnom duelu protiv Italije od osamostaljenja nije izgubila. Ovo je bio peti remi uz tri pobjede „Vatrenih“.

Hrvati su i dalje prvi u grupi H sa 14 bodova, dva više od drugoplasirane Italije, dok je treća Norveška sa 10 osvojenih bodova. Slijede Bugarska (8), Azerbejdžan (4) i Malta (1).

GRUPA A

Parovi šestog kola: Kazahstan – Turska 0:1, Latvija – Holandija 0:2, Island – Češka 2:1.

Poredak: Island 15, Češka 13, Holandija 10, Turska 8, Latvija 3, Kazahstan 1.

GRUPA B

Parovi šestog kola: BiH – Izrael 3:1, Andora – Kipar 1:3, Vels – Belgija 1:0.

Poredak: Vels 14, Belgija 11, Izrael 9, Kipar 9, BiH 8, Andora 0.

GRUPA H

Parovi šestog kola: Hrvatska – Italija 1:1, Malta – Bugarska 0:1, Norveška – Azerbejdžan 0:0.

Poredak: Hrvatska 14, Italija 12, Norveška 10, Bugarska 8, Azerbejdžan 4, Malta 1.