EP: Španija deklasirala Makedoniju, Danska bolja od Njemačke

U 54. minuti Danska je došla na maksimalnih plus tri i održavala je prednost do samog kraja. (EPA)

Rukometna reprezentacija Španije savladala je u Varaždinu selekciju Makedonije rezultatom 31:20 u susretu grupe 2 Evropskog prvenstva.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Eduardo Gurbindo sa šest golova, Ferran Sole je dodao pet, dok su na drugoj strani Manaskov i Stoilov postigli četiri gola.

Reprezentacija Španije je u 51. minuti imala i najvećih plus 13.

Rukometna reprezentacija Danske pobijedila je ranije Njemačku 26:2 u susretu Evropskog prvenstva koji je također odigran u Varaždinu.

Dansku je do trijumfa predvodio Hans Lindberg sa 9 pogodaka, dok je u redovima Njemačke bolji od ostalih bio Julius Kuhn sa 6 pogodaka.

Slovenija na začelju tabele

U 54. minuti Danska je došla na maksimalnih plus tri i održavala je prednost do samog kraja. Nijemci su uspjeli stići na minus jedan u posljednjim sekundama utakmice.

Na tabeli vodi Danska sa šest bodova, Njemačka i Španija imaju četiri, Makedonija tri, Češka dva, a Slovenija jedan bod.