Polufinale Lige prvaka: Remi Bayerna i Real Madrida

‘Kraljevi’ iz španske prijestolnice su poveli u 24. minuti golom Vinicius Juniora, dok je preokret uslijedio početkom drugog poluvremena.

Vinicius Junior postiže svoj i Realov drugi gol na večerašnjoj utakmici (REUTERS/Angelika Warmuth)

Na minhenskoj Allianz Areni nogometaši Bayerna i madridskog Reala su odigrali prvu polufinalnu utakmicu Lige evropskih prvaka, pobjednika nije bilo nakon 90 minuta igre (2:2) te se drama seli na revanš i madridski Santiago Bernabeu, piše Hina.

“Kraljevi” iz španske prijestolnice su poveli u 24. minuti golom Vinicius Juniora, dok je preokret uslijedio početkom drugog poluvremena.

Dva penala

U 53. minuti Leroy Sane je pogodio za 1:1, dok je u 57. Harry Kane realizirao penal za vodstvo Bavaraca od 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Vinicius Junior u 83. minuti kada je također pogodio sa bijele tačke.

Revanš utakmica se na Santiago Bernabeu igra u srijedu, 8. maja.

U srijedu će, sa početkom u 21 sati, u Dortmundu prvu polufinalnu utakmicu odigrati njemačka Borussia i francuski Paris St. Germain.