Real Madrid i Manchester City bez pobjednika u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka

Revanš utakmica između Real Madrida i Manchester Cityja igra se naredne srijede u Manchesteru.

Vinicius Junior bio je strijelac vodećeg gola za madridski Real (EPA)

U prvoj utakmici polufinala UEFA-ine nogometne Lige prvaka Real Madrid i Manchester City odigrali su na stadionu Santiago Bernabeu 1:1.

Engleski prvak je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali je madridski klub u 36. minuti utakmice golom Viniciusa Juniora poveo i otišao na poluvrijeme s prednošču od 1:0.

Aktuelni evropski prvak je u nastavku utakmice bolje krenuo, imao je dvije dobre prilike da poveća prednost, ali ih nisu iskoristili. City je u 67. minuti golom Kevina De Bruynea stigao do izjednačenja i konačnog rezultata utakmice.

Izjednačeni u međusobnim duelima

Ovo je bio deveti međusobni duel ova dva tima. U prethodnih osam utakmica oba tima su ostvarila po tri pobjede, dok su dvije utakmice završile neriješeno.

Real Madrid je sa 14 naslova prvaka najuspješniji evropski klub, dok Manchester City nikada nije osvojio ovo najprestižnije nogometno klupsko takmičenje.

Revanš utakmica se igra naredne srijede u Manchesteru.

U drugom polufinalu u srijedu se u Milanu sastaju gradski rivali AC Milan i Inter.

Finale se igra 10. juna na Ataturk Olimpijskom stadionu u Istanbulu.

Izvor: Al Jazeera