Chelsea i Benfica plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka

U srijedu su na programu mečevi Bayern – PSG i Tottenham – Milan, dok su preostali mečevi osmine finala na rasporedu sljedeće sedmice.

Nogometaši Chelseaja uspjeli su proći u četvrtfinale (EPA)

Benfica i Chelsea prvi su četvrtfinalisti nogometne Lige prvaka. Oni su u revanš utakmicama osmine finala izbacili Club Brugge i Borussiju Dortmund.

Chelsea je u Londonu uspio nadoknaditi poraz 0:1 iz prve utakmice u Dortmundu, te je pobjedom 2:0 nad njemačkim timom ostvario plasman među osam najboljih evropskih timova.

Golove za pobjedu londonskog sastava postigli su Raheem Sterling u 43. i Kai Havertz u 53. minuti iz penala.

Uvjerljiva Benfica

Nogometaši Benfice plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka savladavši u Lisabonu Club Brugge s 5:1, te su tako Portugalci potvrdili pobjedu iz Belgije 2:0 iz prve utakmice.

Pogotke su za Benficu dali Rafa Silva u 38, Goncalo Ramos u 45. i 57, Joao Mario u 71. iz penala, te David Neres u 77. minuti, dok je za Belgijance gol postigao Bjoern Meijer u 87. minuti.

Sutra su na programu mečevi Bayern – PSG i Tottenham – Milan, dok su preostali mečevi osmine finala na rasporedu sljedeće sedmice.

Izvor: Al Jazeera