Liga prvaka: Arsenal i PSV u osmini finala

Nakon utakmica odigranih u srijedu navečer, poznate su još dvije ekipe koje su izborile plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka.

Arsenal je s visokih 6:0 pobijedio Lens u 5. kolu grupe B (Reuters)

Nakon utakmica odigranih u srijedu navečer, poznate su još dvije ekipe koje su izborile plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka – Arsenal i PSV Eindhoven.

Na rubu ulaska među 16 najboljih ostao je Napoli, koji će to morati osigurati u posljednjem kolu, na domaćem terenu protiv Brage.

U petom kolu grupe C Napoli je poražen u Madridu od Reala 2:4, dok je Braga kao domaćin odigrala 1:1 protiv Union Berlina.

Real bolji od Napolija – 4:2

Real je sigurno prvi u grupi C, a Napoli ima tri boda više od Brage, kao i što je pobijedio portugalsku ekipu u 1. kolu u gostima sa 2:1.

Napoli je na “Santiago Bernabeu” poveo 1:0 golom Simeonea u 9. minuti, ali je Real izjednačio čim je krenuo sa centra – strijelac je bio Rodrygo,.

U 22. minuti već bilo 2:1 za Real, nakon pogotka Judea Bellinghama.

Na startu drugog dijela Zambo-Anguissa je vratio Napoli u igru te izjednačio na 2:2, ali gosti do kraja nisu izdržali.

Nicolas Paz je u 84. minuti postigao gol za 3:2, a u nadoknadi je Joselu postavio konačnih 4:2 za Real.

Inter do boda nakon što je gubio 0:3

Union Berlin koji je imao velike šansu za pobjedu kod Brage.

U 31. minuti, kod rezultata 0:0, domaćin je ostao s igračem manje, nakon isključenja Niakate, a Gosens je u 42. minuti doveo goste u vodstvo.

Braga je golom Alvara Djala u 51. minuti osvojila bod te može proći u osminu finala pobjedom od dva gola  razlike u Napulju.

No, može ostati i bez Lige Evrope ukoliko izgubi u Napulju, a Union Berlin slavi pred svojim navijačima protiv Reala.

U grupi D je i prije pretposljednjeg kola bilo jasno da dalje idu Inter i Real Sociedad.

U 5. kolu Inter je bio blizu poraza u Lisabonu, jer je posljednjeplasirana Benfica vodila sa 3:0 na poluvremenu, ali je utakmica završila bez pobjednika – 3:3.

Tri pogotka je za Benficu dao Joao Mario, nekadašnji igrač Intera, koji je tresao mrežu u 5. 13. i 34. minuti.

U nastavku je Inter uzvratio istom mjerom; strijelci su bili Arnautović u 51, Frattesi u 58. i Sanchez iz jedanaesterca u 72. minuti za konačnih 3:3.

U zadnjem kolu će se odlučivati i o pobjedniku ove grupe, jer Inter i Real Sociedad imaju isti broj bodova.

Real Sociedad je u 5. kolu na domaćem terenu odigrao 0:0 protiv RB Salzburga.

Arsenal razbio Lens

Arsenal je razbio Lens u 5. kolu grupe B, bilo je 6:0 na Emirates stadionu, čime je Arsenal osigurao prolaz u osminu finala, ali je time pomogao i PSV-u, koji će također među 16 najboljih.

Prije zadnjeg kola PSV ima tri boda više od Lensa, ali i bolji međusobni omjer, dok je Arsenal siguran pobjednik grupe.

Već na poluvremenu Arsenal je imao vodstvo od 5:0, a strijelci su bili Havertz u 13, Gabriel Jesus u 21, Saka u 23, Martinelli u 27. i Odegaard u nadoknadi prvog dijela.

U nastavku je gol postigao Jorginho u 86. minuti iz jedanaesterca.

Sevilla je prokockala domaće 2:0 vodstvo protiv PSV-a.

Poraženi su Andalužani sa 2:3, ali još uvijek mogu do trećeg mjesta i Lige Evrope, za što moraju pobijediti Lens u gostima u posljednjem kolu.

Spektakularna utakmica u Istanbulu

Spektakularna utakmica odigrana je u grupi A u Istanbulu između Galatasarayja i Manchester Uniteda.

Gosti su vodili 2:0 i 3:1, ali je završilo 3:3.

Nakon što su Bayern i FC Kopenhagen na Allianz Areni odigrali utakmicu bez golova, prije zadnjeg kola su tri ekipe i dalje u borbi za drugo mjesto na tabeli.

Bayern je siguran prvi sa 13 bodova, Galatasaray i FC Kopenhagen imaju po pet, a Manchester United četiri boda.

U posljednjem kolu Manchester United na Old Traffordu igra protiv Bayerna, a FC Kopenhagen je domaćin turskom prvaku.

Prije srijede osminu finala Lige prvaka osigurali su Bayern, Real Madrid, Real Sociedad, Inter, Manchester City, Leipzig, Barcelona, Borussia Dortmund, Atletico Madrid i Lazio.