Remi u prvom meču španskog Superkupa

Real poveo u 81. minuti golom Jamesa Rodrigueza, da bi Atletico izjednačio sedam minuta kasnije (AP)

U prvoj utakmici španskog Superkupa Real Madrid je u utorak navečer na svom stadionu Santiago Bernabeu protiv gradskog rivala Atletico Madrida odigrao bez pobjednika – 1:1.

Oba pogotka viđena su u posljednjih deset minuta utakmice.

„Kraljevi“ su došli u vodstvo u 81. minuti kada je strijelac bio James Rodriguez, a sedam minuta kasnije Atletico je izjednačio preko Raula Garcije.

Revanš u petak

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mario Mandžukić počeli su utakmicu u sastavima Reala odnosno Atletica, a obojica su zamijenjena u istoj, 78. minuti susreta – Modrića je zamijenio Angel di Maria, a Mandžukića Raul Jimenez.

Revanš susret Superkupa Španije na rasporedu je u petak na Atleticovom Vicente Calderonu.