Juventus prvi finalist Kupa Italije

Vučinić pogodio u 96. minuti za plasman Juventusa u finale (EPA)

Nogometaši Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u utorak navečer na domaćem terenu u Torinu, u revanš utakmici polufinala, igrali protiv ekipe Milana neriješeno 2:2 poslije produžetaka.

Gol odluke postigao je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 96. minutu, nakon što je prethodnih 90 minuta igre završeno vođstvom gostiju sa 2:1. Istim rezultatom Juventus je dobio prvi meč u Milanu.

„Stara dama“ je povela u 28. minuti golom veterana Alessandra Del Piera u 28. minuti, da bi gosti poravnali u 51. minuti preko Djamela Mesbaha.

Preokret u korist milanskog tima i poravnanje u ukupnom rezultatu donio je Maxi Lopez devet minuta prije kraja regularnog meča.

Juventus će se za prvi trofej poslije 2003. godine boriti sa boljim iz polufinalnog meča, koji je na programu u srijedu, između Napolija i Siene (prvi meč 1:2).