Riječ je, ako je suditi prema oznaci aviona, o modelu Iljušin IL-62M, odnosno o istom avionu koji je Rusija poslala Sjevernoj Koreji u augustu.

Riječ je, ako je suditi prema oznaci aviona, o modelu Iljušin IL-62M, odnosno o istom avionu koji je Rusija poslala Sjevernoj Koreji u augustu.
Ustavnim amandmanima je učvršćena politika razvoja nuklearnog oružja, a lider Kim Jong-un obećao je da će ubrzati proizvodnju nuklearnog oružja.
Saradnja između Rusije i Sjeverne Koreje muči Japan, SAD i Južnu Koreju, piše autor teksta na ruskom sajtu.
Putovanje u Rusiju je ”postiglo željene rezultate”, smatraju u vladajućoj stranci Sjeverne Koreje nakon što se Kim Jong-un vratio kući.
Sjeverna Koreja se prvi put zatvorila za ostatak svijeta početkom 2020. zbog pandemije i propustila je Olimpijske igre u Tokiju.
Uprkos često poklapajućim interesima, veze između Moskve i Pjongjanga nisu uvijek bile ružičaste.
Sjeverna Koreja je nastavila da napreduje u testiranju oružja uprkos rezolucijama Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda kojima je zabranjeno lansiranje balističkih raketa.
Bijela kuća navodi kako Rusija želi kupiti „bukvalno milione“ artiljerijskih projektila i raketa od Sjeverne Koreje.
Izrađen u Pjongjangu u nekoliko identičnih primjeraka, Kimov voz je potpuno oklopljen, od prozora preko zidova do poda, što ga štiti od metaka i eksploziva.
Kao moguće mjesto sastanka spominje se Vladivostok, na krajnjem istoku Rusije gdje se održava Istočni ekonomski forum.
Sjeverno-korejski vođa obećao je jačanje veza i s Pekingom i s Moskvom.
U paradi su se između ostalog mogli vidjeti raketni bacači u dostavnim kamionima, a naglasak je bio i na ulozi milicije kao gerilskih boraca u ratu.
Analiza fotografija nove podmornice, nazvane Hero Kim Kun Ok, pokazuje da može ići jako tiho i lansirati 10 projektila Pukguksong-3 još pod vodom, što je ogroman skok u kapacitetima Sjeverne Koreje.
Sjevernokorejski vođa Kim Jong Un, koji je prisustvovao ceremoniji lansiranja, rekao je da je hitno potrebno naoružati mornaricu nuklearnim oružjem.