Mnogi Iračani, dvadeset godina poslije, smatraju da su Sjedinjene Američke Države napale njihovu zemlju bez razloga.

Mnogi Iračani, dvadeset godina poslije, smatraju da su Sjedinjene Američke Države napale njihovu zemlju bez razloga.
Optimistične američke pretpostavke prije rata u Iraku ne prate spiskovi poginulih, visoki i konstantni troškovi i razaranje u regiji.
Dvadeset godina nakon invazije Iraka pod vodstvom snaga Sjedinjenih Američkih Država posljedice rata i okupacije još odjekuju regijom.
Vojna operacija je pokrenuta bez podrške Ujedinjenih naroda, za razliku od rata u Afganistanu i Prvog zaljevskog rata.
Posjeta za cilj ima pokazati da je Washington predan održavanju svoje vojne prisutnosti u toj zemlji, gotovo 20 godina nakon invazije.
Irački potez najnoviji je znak sve značajnije uloge juana na međunarodnom planu budući da Kina postepeno otvara svoja financijska tržišta.
Sigurnosna i ekonomska situacija posljednjih godina, kao i nedostatak podrške države, negativno su uticali na razvoj i očuvanje kazandžijskog zanata u glavnom gradu Iraka.
Prošlo je 100 dana otkad je irački premijer Mohammed Shia Al Sudani preuzeo dužnost. Izabran je u oktobru nakon duže od godinu dana političke paralize.
Na mjestu arheološkog nalazišta pronađene su klupe, prostor koji je služio kao hladnjak, pećnica pa čak i ostaci hrane u njoj.
Neidentificirani napadači ispalili su osam raketa na tursku vojnu bazu u sjevernom Iraku, od kojih su dvije pale unutar objekta, saopćila je Protuteroristička grupa.
Veliki broj školskih zgrada ne ispunjava osnovne uvjete za izvođenje nastave.
U Iraku je zabilježen znatan pad proizvodnje ribe zbog niskog vodostaja u rijekama.
Do meteža je došlo nekoliko sati prije početka finala Zaljevskog kupa između Iraka i Omana u Basri.
Bomba je eksplodirala kod sela Safra, 30 kilometara jugozapadno od Kirkuka, dvojica policajca su teško ranjena.