Blokirana zgrada pravosuđa u Novom Sadu; Vasić spojena na infuziju

Al Jazeerina Nataša Kovačev javlja da je pritvorena gimnazijska profesorica Marija Vasić smještena u Specijalnu zdravstvenu bolnicu u Beogradu i da je prikačena na infuziju.

Studenti i građani od jutros blokiraju zgrade pravosudnih tijela u Novom Sadu, zahtijevajući ukidanje pritvora za šest aktivista, uhapšenih prije više od dva mjeseca.

Blokirana su sva četiri ulaza u zgradu suda, koje od jutros čuvaju interventna policija i žandarmerija. Tokom prijepodneva na sporednom ulazu došlo je do naguravanja s policijom koja je okupljene prskala suzavcem.

A takođe je i drugi dan štrajka glađu jedne od pritvorenih, gimnazijske profesorice Marije Vasić. Među okupljenima ispred suda, danas su i članovi njene porodice, te nekadašnji učenici Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj.

Al Jazeerina Nataša Kovačev javlja da je pritvorena profesorica Marija Vasić tokom popodnevna smještena u Specijalnu zdravstvenu bolnicu u Beogradu, krovnu zdravstvenu ustanova svih kazneno-popravnih zavoda u Srbiji. Takođe se zna da je Vasić prikačena na infuziju, javlja Kovačev. Porodici danas nije bilo dozvoljeno da je vidi i da razgovaraju.

Izvor: Al Jazeera