Policija privela studenta zbog snimka objavljenog u Informeru

Snimak zbog kojeg je priveden, tvrde studenti, nastao je neovlašteno i emitovan je na televiziji Informer.

Studenta Saobraćajnog fakulteta u Beogradu Stefana Radojičića sinoć je privela policija, zbog snimka koji je objavljen u jednom tabloidnom mediju.

Student je dva sata od privođenja pušten na slobodu, nakon što su se studenti i građani okupili ispred policijske stanice.

Privedeni student Stefan Radojičić ispričao je da su ga privele četiri osobe u civilu i oduzele mu telefon i laptop.

Snimak zbog kojeg je priveden, tvrde studenti, nastao je neovlašteno i emitovan je na televiziji Informer.

Taj medij naveo je da se na snimku vidi kako studenti Saobraćajnog i Medicinskog fakulteta planiraju blokadu kontrole leta beogradskog Aerodroma “Nikola Tesla”.

Studenti su potom saopštili da je bila riječ o zamci i da su tako htjeli da otkriju ko prenosi informacije tabloidima.

Sa još detalja iz Beograda javila se Vanja Đurić.

Izvor: Al Jazeera