
Studenti i građani ispred RTS-a: ‘Pustite nas u dnevnik’
Studenti beogradskih fakulteta nastavili su i večeras protest nakon blokada i cjelodnevnog okupljanja na koje su pozvali sve slojeve društva u cilju provedbe generalnog štrajka.
Večerašnji skup uslijedio je nakon što je na današnjem protestu na Novom Beogradu na jednu djevojku, učesnicu protesta, naletio automobil.
Nastavite čitati
list of 4 itemsProtestna šetnja glumaca, režisera i muzičara u znak podrške studentima
Studenti iz Niša, Novog Sada i Beograda pješice krenuli prema Kragujevcu
Novosadski studenti trče do Beograda
Građanski neposluh i obustava rada poručili su, pokazuju da su istrajni u svojim zahtjevima, ali i da imaju podršku od građana.
Pozivu na generalni štrajk odazvali su se prosvjetni radnici, đaci, zaposleni u ustanovama kulture, restorani, kina, izdavačke kuće, mediji.
Na ulicama i raskrsnicama mnogih gradova u Srbiji odata je počast stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
Vanja Đurić pratila je večerašnji protest kod Autokomande, ispred Tužilaštva i sada pred RTS-a u Beogradu.
Studenti i građani koji su večeras došli do Radiotelevizije Srbije, svi u glas su ponavljali – ‘Generalni štrajk’, ‘Svi u štrajk’, i sporadično se moglo čuti ‘Pustite nas u dnevnik’, javlja Đurić.