
Netanyahu: Nećemo završiti rat dok ne postignemo sve naše ciljeve
Politički čelnik Hamasa Ismail Haniyeh izjavio je da su dobili prijedlog o primirju.
Njegovoj izjavi prethodili su razgovori predstavnika Katara i šefova obavještajnih agencija iz Sjedinjenih Američkih Država, Izraela i Egipta u Parizu. Haniyeh kaže da će otputovati u Kairo radi daljih pregovora.
Izraelski premijer poručio je da izraelske snage neće ići iz Pojasa Gaze, da će nastaviti sa ratom dok ne eliminišu Hamas kao i da nema namjeru da oslobodi hiljade palestinskih zarobljenika.
“Čujem izjave o svim vrstama sporazuma, tako da vam sada želim jasno reći – mi nećemo završiti ovaj rat dok ne postignemo sve naše ciljeve, a to uključuje eliminaciju Hamasa, povratak svih naših talaca i obećanje da Gaza više neće predstavljati prijetnju Izraelu. Nećemo povući naše snage iz Gaze, i nećemo osloboditi hiljade terorista. Ništa od toga se neće dogoditi. Ono što će se dogoditi je apsolutna pobjeda”, poručio izraelski premijer Benjamin Netanyahu.
Kako javlja Al Jazeerin Mohammed Jamjoom, izraelski mediji ne očekuje od Netanyahua da će promijeniti taktiku u skorije vrijeme.