Više od 20 ubijenih u izraelskom napadu na ‘sigurnu zonu’

Pogođeno područje je gusto naseljeno nakon što su se mnogi Palestinci evakuisali sa sjevera, jer je jug Pojasa proglašen sigurnom zonom.

Više od 20 Palestinaca ubijeno je u izraelskom napadu na Rafah.

Na udaru je bila stambena zgrada nedaleko od Kuvajtske bolnice, ali i ekipe Al Jazeere.

Ovo područje je gusto naseljeno nakon što su se mnogi Palestinci evakuisali sa sjevera, jer je jug Pojasa proglašen sigurnom zonom.

Stambena zgrada, koja je pogođena, potpuno je uništena, a bila je puna izbjeglica.

!Smatra se da je ovo jedan od najkrvavijih napada posljednjih dana,! javlja Al Jazeerin Tarek Abou Azzoum.

“Ovo je trebala biti sigurna zona, ali više to nije. Napadnuto je jedno od najnaseljenijih područja. Govorimo o centralnom području okruga Rafah u kojem se nalazila ova zgrada puna civila. Vidjeli smo tijela djece i žena kako ih iznose, neki su poginuli, neki su povrijeđeni. Ovo je bio genocidni napad koji je proveden na jednom od glavnih područja na koje Izraelci upućuju ljudi da idu”, javlja Abou Azzoum.

Izvor: Al Jazeera