
Gostiljac: Snaga vlasti ne leži u topuzu i represiji, cilj je da se građani zastraše
Građani Srbije ne odustaju od blokada saobraćajnica širom zemlje.
Protekle noći ponovo su privođeni studenti i građani, dok je policija razbijala blokade. Privedeno je 79 osoba, većina zbog prekršaja, a sedam zbog sumnje da su počinili krivična djela. Posebno je bilo napeto ispred Pravnog fakulteta u Beogradu gdje je, prema svjedočenjima prisutnih, policija brutalno postupala prema studentima i okupljenim građanima.
Nastavite čitati
list of 4 items- list 1 of 4Represija u Srbiji narušava i mentalno zdravlje građana
- list 2 of 4Građani Užica danima na ulici: Blokade zbog hapšenja demonstranata
- list 3 of 4Vučić i Šešelj: Kad ti ideološki sin postane politički gazda
- list 4 of 4Pritvor za sedmoricu Užičana: Građani protestuju, advokati obustavili rad
“Vlast u Srbiji je odlučila da ovu društvenu krizu koja postoji, koju više niko ne može da oponira, reši na pogrešan način, a to je povećanjem represije i time pokazuje zapravo kako oni doživljavaju pojam države i kako manifestuju svoju snagu. Snaga jedne vlasti ne leži u topuzu i ne leži u represiji, već u kapacitetu da rešava društvene probleme… Cilj je da se da se građani zastraše, pošto ne postoji mogućnost da se dijalogom ili na neki drugi miran način reše ovi problemi, a za to je bilo možda vremena u danima koji su bili odmah nakon novosadske tragedije. Onda je sad stvar otišla predaleko i sada smo došli dotle da ova vlast prosto nespretno postupa u ovakvom trenutku”, kaže Viktor Gostiljac, advokat i bivši predsjednik Advokatske komore Srbije.
“Iskoristiću priliku da pozovem sve advokate da večeras u 19:30 budu ispred Dečanske 13 odakle ćemo krenuti ka Paravnom fakultetu gde ćemo organizovati javno potpisivanje punomoći i gde ćemo ostati sa studentima do 23 časa i dalje, jer to su upravo časovi kada možemo očekivati probleme. Ne verujem da će policija krenuti na advokate, mislim da bi to bila loša odluka i da bi izazvala jednu lančanu reakciju advokature, što ne bih savetovao”, dodao je.