
‘Haube su vam krvave’: Studenti u Beogradu pred Vrhovnim tužilaštvom
Studenti beogradskih fakulteta blokirali su tokom popodneva Autokomandu, jednu od dvije velike saobraćajne petlje u tom gradu.
Ovog okupljanje dogodilo se spontano, nakon što je na današnjem protestu na Novom Beogradu na jednu djevojku, učesnicu protesta, naletio automobil.
Nastavite čitati
list of 4 items- list 1 of 4Beograđani ponovo na ulicama, ukinute trolejbuske i tramvajske linije
- list 2 of 4Blokade u Beogradu: Policija rastjeruje i privodi
- list 3 of 4Nepoznat tačan broj privedenih u Beogradu
- list 4 of 4‘Kao igre bez granica i jasnih pravila’: Blokade u Beogradu, policija rastjeruje i privodi
Cilj današnjih okupljanja je da građanskom neposlušnošću i obustavom rada pokažu istrajnost u svojim zahtjevima, ali i podršku koju imaju od građana.
Pozivu na generalni štrajk odazvali su se prosvjetni radnici, đaci, zaposleni u ustanovama kulture, restorani, kina, izdavačke kuće, mediji.
Na ulicama i raskrsnicama mnogih gradova u Srbiji odata je počast stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
Al Jazeerina Vanja Đurić prati protest kod Autokomande u Beogradu. Javlja da su studenti otišli ispred zgrade Vrhovnog javnog tužilaštva gdje se nalazi vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac, pred čija vrata su studenti već dolazili.
“Studenti odlaze pred Vrhovno tužilaštvo sa porukom ‘Haube su vam krvave'”, javlja Đurić.