Ostaci uništenih ruskih projektila po ulicama Kijeva

‘Veoma intenzivan napad na glavni grad Ukrajine Kijev i, prema tvrdnjama lokalnih zvaničnika, do sada neviđen udar od početka rata,’ javlja Al Jazeerin reporter Hassan Masoud.

Rusi su tokom noći bespilotnim letjelicama napali Odesu, ukrajinsku crnomorsku luku ključnu za izvoz žitarica.

Štete se sabiraju, a još je nepoznato da li napad ugrožava izvoz žitarica koje se sa drugim prehrambenim artiklima iz Ukrajine mogu izvoziti samo kroz luke u toj regiji.

Prema podacima ukrajinske vojske, napad je izvršen letjelicama Šahed, iranske proizvodnje.

U isto vrijeme drugu noć zaredom i Kijev je bio na meti zračnih napada.

Protivzračna odbrana djeluje, objavio je gradonačelnik Vitalij Kličko.

“Veoma intenzivan napad na glavni grad Ukrajine Kijev i, prema tvrdnjama lokalnih zvaničnika, do sada neviđen udar od početka rata,” javlja Al Jazeerin reporter Hassan Masoud. “Eksplozije su uslijedile nedugo nakon što su se začule sirene za zračnu opasnost u mnogim dijelovima glavnog grada. Svjedočili smo ispaljivanju velikog broja protuzračnih raketa, koje su pogađale ruske projektile.”

 

Izvor: Al Jazeera