Pekari u S. Makedoniji nastavljaju proizvodnju hljeba

Vlada je početkom sedmice ograničila cijenu bijelog i polubijelog hljeba na pola eura.

Pekari u Sjevernoj Makedoniji poštovat će odluku Vlade i sutra ponovno počinju s proizvodnjom bijelog i polubijelog hljeba. Vlada je početkom sedmice ograničila cijenu tih proizvoda na pola eura. Dio građana pozdravlja odluku vlade. Ta je zemlja protekle godine zabilježila inflaciju od 14 posto, a projekcije Narodne banke su da će i u ovoj troškovi života porasti za osam posto.

Izvor: Al Jazeera