
Vinko Puljić: Pozvao sam ljude u BiH na referendum 1992. i opet bih to učinio
Mislim da mi ne smijemo izgubiti nadu, moramo shvatiti svoju odgovornost – sama po sebi ova zemlja neće ozdraviti bez svakog čovjeka u njoj, kaže kardinal vrhbosanski Vinko Puljić.
Pozvao sam ljude u Bosni i Hercegovini da izađu na referendum 1992. i opet bih to učinio, rekao je za Al Jazeeru Vinko Puljić, kardinal vrhbosanski.
Ipak, zamjera što se, smatra, nije ostvarila ravnopravnost konstitutivnih naroda u toj zemlji.
Published On 01 Mar 2022
Izvor: Al Jazeera