Delegacije Srbije i Kosova u Brisel dolaze bez mnogo nade

U Briselu se nastavlja dijalog o normalizaciji odnosa Srbije i Kosova, pod pokroviteljstvom Evropske unije, na kojem učestvuju Aleksandar Vučić i Albin Kurti.

U Briselu se nastavlja dijalog o normalizaciji odnosa Kosova i Srbije, pod pokroviteljstvom Evropske unije, na kojem učestvuju predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Albin Kurti.

Specijalni predstavnik za dijalog Kosova i SYrbije Miroslav Lajčak sastao se odvojeno s Vučićem i Kurtijem.

Zasebne sastanke održat će i sa šefom evropske diplomatije Josepom Borrellom, a nakon toga će uslijediti zajednički, direktni razgovori.

Bit će to drugi susret Kurtija i Vučića u Briselu.

Prvi put su se sastali prije mjesec dana, kada je zvanično obnovljen proces dijaloga, koji je zastao u septembru prošle godine, a započet je 2011. godine.

Više detalja iz Brisela donosi novinar Al Jazeer Ognjen Zorić.

Izvor: Al Jazeera