Nagli rast broja zaraženih u Bosansko-podrinjskom kantonu

U Goraždu je, uz ograničene bolničke kapacitete, problem i nedostatak zdravstvenih radnika.

U Bosansko-podrinjskom kantonu, u Goraždu, na istoku BiH, nastavljeno je smještanje oboljelih od COVID-a 19 u izvanbolnički izolatorij, nakon što su popunjeni svi kapaciteti kantonalne bolnice.

U novom izolatoriju Đački dom smješteno je 14 pacijenata, dok ih je 22 u COVID-odjelu bolnice.

Petnaest pacijenata iz tog kantona, s težom kliničkom slikom, prebačeno je u Klinički centar u Sarajevu.

U Goraždu je, uz ograničene bolničke kapacitete, problem i nedostatak zdravstvenih radnika.

Suočeni su, kažu, s najtežom situacijom od početka epidemije.

Izvještava Emir Skenderagić.

Izvor: Al Jazeera