
Nagli rast broja zaraženih u Bosansko-podrinjskom kantonu
U Goraždu je, uz ograničene bolničke kapacitete, problem i nedostatak zdravstvenih radnika.
U Bosansko-podrinjskom kantonu, u Goraždu, na istoku BiH, nastavljeno je smještanje oboljelih od COVID-a 19 u izvanbolnički izolatorij, nakon što su popunjeni svi kapaciteti kantonalne bolnice.
U novom izolatoriju Đački dom smješteno je 14 pacijenata, dok ih je 22 u COVID-odjelu bolnice.
Petnaest pacijenata iz tog kantona, s težom kliničkom slikom, prebačeno je u Klinički centar u Sarajevu.
U Goraždu je, uz ograničene bolničke kapacitete, problem i nedostatak zdravstvenih radnika.
Suočeni su, kažu, s najtežom situacijom od početka epidemije.
Izvještava Emir Skenderagić.
Published On 26 Mar 2021
Izvor: Al Jazeera