
U Srbiji od COVID-a 19 preminulo 105 ljekara
Ispred Vlade Srbije održana je javna komemoracija ljekarima preminulim od posljedica korona virusa.
Ispred Vlade Srbije održana je javna komemoracija ljekarima preminulim od posljedica korona virussrbijaa. Skup u organizaciji Sindikata ljekara i ljekarnika održan je u znak poštovanja prema 105 preminulih ljekara, kao i više od 4.000 građana koji su umrli od posljedica COVID+a. Od Vlade se traži da porodice preminulih ljekara dobiju nacionalnu penzijama, a da rad u crvenim zonama COVID bolnica bude organiziran jasnim i za sve važećim protokolom.
Published On 15 Feb 2021
Izvor: Al Jazeera