Kostić o protestnoj šetnji izbjeglica u Beogradu

Izbjeglice koje posljednjih nedjelja borave u Beogradu krenule su u protestnu šetnju do granice sa Mađarskom. Tokom jutra na autobuskoj stanici u gradu prvo su blokirali saobraćaj, nakon čega su pješke krenuli ka granici sa Mađarskom. Ne žele više da budu u Srbiji, a od vlasti Mađarske traže da otvore granicu i podignu ogradu. Ukoliko […]

Izbjeglice koje posljednjih nedjelja borave u Beogradu krenule su u protestnu šetnju do granice sa Mađarskom. Tokom jutra na autobuskoj stanici u gradu prvo su blokirali saobraćaj, nakon čega su pješke krenuli ka granici sa Mađarskom. Ne žele više da budu u Srbiji, a od vlasti Mađarske traže da otvore granicu i podignu ogradu. Ukoliko je potrebno, kažu, na granici će ostati do daljnjeg. Među njima su uglavnom mladi muškarci, iz Afganistana.