
Rudari Đurđevika napustili jamu
Blizu 150 rudara Rudnika mrkog uglja Đurđevik napustilo je jamu, nakon dvodnevne obustave rada i, u konačnici, postignutog dogovora s predstavnicima Elektroprivrede BiH. Zadovljni su postignutim sporazumom koji sada treba i realizirati. U ponedjeljak su se zatvorili ispod zemlje, tražeći modernizaciju rudnika, pravedniju raspodjelu dobiti, te smjenu Nadzornog odbora i Uprave rudnika. Prilog Borisa Gagića.
Blizu 150 rudara Rudnika mrkog uglja Đurđevik napustilo je jamu, nakon dvodnevne obustave rada i, u konačnici, postignutog dogovora s predstavnicima Elektroprivrede BiH. Zadovljni su postignutim sporazumom koji sada treba i realizirati. U ponedjeljak su se zatvorili ispod zemlje, tražeći modernizaciju rudnika, pravedniju raspodjelu dobiti, te smjenu Nadzornog odbora i Uprave rudnika. Prilog Borisa Gagića.
Published On 04 Sep 2013
|Ažurirano: 19 Nov 2016 03:59 AM (GMT+2)