
SAD prikuplja telefonske podatke
Skandal sa prisluškivanjem u SAD-u. Administracija predsjednika Obame priznaje da već dugo prikuplja telefonske podatke od najvećeg operatera Verizona. To dolazi nakon što je britanski list The Guardian objavio da Nacionalna agencija za sigurnost tajno prikuplja spisak poziva miliona Amerikanaca. Tako je otvorena rasprava – koliko je ugrožena privatnost građana dok država pokušava da dođe […]
Skandal sa prisluškivanjem u SAD-u. Administracija predsjednika Obame priznaje da već dugo prikuplja telefonske podatke od najvećeg operatera Verizona.
To dolazi nakon što je britanski list The Guardian objavio da Nacionalna agencija za sigurnost tajno prikuplja spisak poziva miliona Amerikanaca. Tako je otvorena rasprava – koliko je ugrožena privatnost građana dok država pokušava da dođe do podataka o terorističkim aktivnostima.
Published On 07 Jun 2013
|Ažurirano: 16 Aug 2017 01:19 PM (GMT+2)