
Kontekst: Žene u politici
Na nedavno održanim lokalnim izborima u Bosni i Hercegovini žene su izabrane za načelnice u samo pet od 142 općine. U hrvatskoj Vladi tri su žene ministrice od ukupno 21 ministarstva.
Jesu li žene jednako uspješne na tim funkcijama kao i muškarci? Jesu li politika i biznis u regiji rezervirani samo za muškarce? Zašto su žene rijetke među načelnicima, ministrima, direktorima? Čime se rukovode pri ulasku u politiku i kandidiranje na izborima? Je li ženama teže uspjeti u obavljanju istaknutih političkih funkcija?
U ovom izdanju Konteksta govorimo o ženama u politici. Gošće emisije su: u Sarajevu bivša ministrica u Vladi Zeničko-dobojskog kantona i novoizabrana načelnica Općine Visoko Amra Babić, u Beogradu glumica Mirjana Karanović i u Zagrebu saborska zastupnica, bivša ministrica u Vladi Hrvatske, dr. humanističkih nauka Mirela Holy. Večerašnji Kontekst vodi Marina Riđić.