Srbija: Policajci traže povećanje plata

Oko hiljadu i po uniformiranih članova Nezavisnog sindikata policije zatražilo je na protestu ispred zgrade Vlade Srbije da svim zaposlenima u Ministarstvu unutrašnjih poslova plata bude povećana za oko 100 eura. Štrajk u zakonskim okvirima, odnosno sa minimumom procesa rada, traje od 12. decembra. Ministar policije Ivica Dačić poziva na prekid štrajka i poručuje da […]

Oko hiljadu i po uniformiranih članova Nezavisnog sindikata policije zatražilo je na protestu ispred zgrade Vlade Srbije da svim zaposlenima u Ministarstvu unutrašnjih poslova plata bude povećana za oko 100 eura.

Štrajk u zakonskim okvirima, odnosno sa minimumom procesa rada, traje od 12. decembra. Ministar policije Ivica Dačić poziva na prekid štrajka i poručuje da je postignut maksimum u ispunjavanju zahtjeva sindikata.

„Međutim, ukoliko se ne dogovore sa predstavnicima Vlade, sindikat najavljuju nastavak štrajka zakonskom obustavom rada koja podrazumeva izlazak njihovih članova samo na hitne intervencije u svim segmentima policijskog rada“, rekao je reporter Al Jazeere Nebojša Grabež.