
Srbija: Policajci traže povećanje plata
Oko hiljadu i po uniformiranih članova Nezavisnog sindikata policije zatražilo je na protestu ispred zgrade Vlade Srbije da svim zaposlenima u Ministarstvu unutrašnjih poslova plata bude povećana za oko 100 eura. Štrajk u zakonskim okvirima, odnosno sa minimumom procesa rada, traje od 12. decembra. Ministar policije Ivica Dačić poziva na prekid štrajka i poručuje da […]
Oko hiljadu i po uniformiranih članova Nezavisnog sindikata policije zatražilo je na protestu ispred zgrade Vlade Srbije da svim zaposlenima u Ministarstvu unutrašnjih poslova plata bude povećana za oko 100 eura.
Štrajk u zakonskim okvirima, odnosno sa minimumom procesa rada, traje od 12. decembra. Ministar policije Ivica Dačić poziva na prekid štrajka i poručuje da je postignut maksimum u ispunjavanju zahtjeva sindikata.
„Međutim, ukoliko se ne dogovore sa predstavnicima Vlade, sindikat najavljuju nastavak štrajka zakonskom obustavom rada koja podrazumeva izlazak njihovih članova samo na hitne intervencije u svim segmentima policijskog rada“, rekao je reporter Al Jazeere Nebojša Grabež.
Published On 26 Dec 2011
|Ažurirano: 01 May 2017 09:46 AM (GMT+2)