Izraelski parlamentarni odbor: Palestinci se suočavaju s diskriminacijom
Državni kontrolni odbor Knesseta saopćio je da postoji jaz u uslugama koje se pružaju arapskim stanovnicima okupiranog Istočnog Jerusalema, koji čine trećinu njegovog stanovništva.

Izrael vrši diskriminaciju nad Palestincima u okupiranom Istočnom Jerusalemu u poređenju s jevrejskim stanovnicima, saopćio je u četvrtak izraelski parlamentarni odbor.
Državni kontrolni odbor Knesseta (izraelskog parlamenta) saopćio je da postoji jaz u uslugama koje se pružaju arapskim stanovnicima Istočnog Jerusalema, koji čine trećinu njegovog stanovništva u poređenju s Jevrejima, prenosi Anadolija.
‘Kvartovi istočnog Jerusalema gore’
“Kvartovi istočnog Jerusalema gore, a ministar nacionalne sigurnosti Itamar Ben-Gvir ponaša se nesmotreno i dovodi do toga da se umiješaju neuključeni pojedinci. Njegovo neodgovorno ponašanje ne služi sigurnosti Izraela i može dovesti do teških događaja”, upozorio je Mickey Levy.
Parlamentarni odbor saopćio je da stopa siromaštva u Istočnom Jerusalemu iznosi 75 posto, dok je među jevrejskim stanovnicima 29 posto.
“Ako država ne želi izgubiti istočni dio grada, izraelska vlada im mora pružiti usluge”, rekao je Levy.