Zelenski sankcionirao 134 kompanije i 51 pojedinca
Predsjednik Ukrajine je sankcionirao Leonida Blavatnika, britanskog državljanina ukrajinskih korijena, jednog od najbogatijih ukrajinskih preduzetnika.

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski sankcionirao je više kompanija i pojedinaca, dok se nastavlja rat s Rusijom.
Prema ukazu objavljenom na predsjedničkoj web-stranici, sankcije su izrečene za 134 subjekta i 51 osobu, uglavnom internet provajdere, nekoliko farmi i poljoprivrednih preduzeća, trgovačku kuću Favorit Group i istraživački centar Spectrum, prenosi Anadolija.
Period od tri do deset godina
Sankcije su uvedene i Leonidu Blavatniku, britanskom državljaninu ukrajinskih korijena, kojeg su svojevremeno nazivali jednim od najbogatijih ukrajinskih preduzetnika.
Također, pod sankcijama se našao Vadim Ermolajev, kiparski Grk, koji se ubraja među 100 najbogatijih ukrajinskih biznismena.
Sankcije se uvode na period od tri do deset godina, a odnose se na zamrzavanje imovine i zabranu svakog poslovanja sa sankcioniranima.P