U požaru u zatvoru u Kolumbiji poginula 51 osoba
Pretpostavlja se da je požar izbio tokom pokušaja pobune u utorak rano ujutro u zatvoru u gradu Tului.

Najmanje 51 osoba je poginula, a više od deset je povrijeđeno kada je izbio požar u zatvoru na jugozapadu Kolumbije, saopćile su zatvorske vlasti.
Direktor nacionalnog zdrastvenog sistema Tito Castellanos rekao je za lokalni radio da nije poznato da li su sve žrtve zatvorenici.
Prvobitno je naveo da je 49 osoba poginulo, ali je Ministarstvo pravde kasnije saopćilo da je broj žrtava veći i da iznosi 51.
‘Zatvorenici zapalili dušeke’
Castellanos je kazao da je požar izbio tokom, kako se čini, pokušaja pobune u utorak rano ujutro u zatvoru u gradu Tului, prenosi AP.
Zatvorenici su, kako je naveo, zapalili dušeke ne razmišljajući o posljedicama.
Ministar pravde Wilson Ruiz naveo je da je više od 20 zatvorenika u bolnici, a da su dva čuvara zadobila lakše povrede.
Kolumbijski predsjednik Ivan Duque uputio je saučešće porodicama stradalih i naveo da je naredio istragu o uzroku požara.