Vlada Grčke preživjela glasanje o povjerenju

Nakon trodnevne rasprave, 156 od ukupno 300 zastupnika u Parlamentu podržalo je kabinedt premijera Kyriakosa Mitsotakisa.

Grčki premijer se izvinio i obećao da će ubuduće bolje organizirati civilnu zaštitu (EPA)

Grčka konzervativna Vlada, na čelu s premijerom Kyriakosom Mitsotakisom, preživjela je u nedjelju glasanje o povjerenju, sazvano zbog njenog rješavanja haosa koji je izazvala snježna oluja.

Nakon trodnevne rasprave, 156 od ukupno 300 zastupnika u Parlamentu podržalo je Mitsotakisa, objavilo je predsjedništvo Prlamenta.

Glasanje je zatražio Alexis Tsipras, čelnik krajnje lijeve stranke Syriza, prenosi Hina, pozivajući se na dpa.

Rasprava je bila usredotočena na obilne snježne oborine koje su pogodile glavni grad Atinu 24. januara i iduća tri dana.

Snježna oluja i nestanak struje

Iako su meteorolozi prognozirali snježne padavine, Vlada nije uspjela zaštiti ljude, tvrdio je Tsipras.

Iako su meteorolozi prognozirali snježne oborine, vlada nije uspjela zaštiti ljude, optužila je opozicija (EPA)

Za vrijeme snježnih padavina u mnogim mjestima je došlo do nestanka struje, a hiljade ljudi ostale su zarobljene u automobilima na autoputu i drugim glavnim saobraćajnicama.

Mitsotakis se izvinio i obećao je da će ubuduće bolje organizirati civilnu zaštitu, a tokom rasprave optužio je Tsiprasa za populizam.

Izvor: Agencije

Reklama