Ponovo otkazana ceremonija dodjele Nobelove nagrade
Iz Nobelove fondacije najavljeno je kako će laureatima nagrade biti uručene u njihovim zemljama.

I ove godine otkazana je ceremonija dodjele Nobelovih nagrada, javlja agencija Anadolija.
Iz Nobelove fondacije najavljeno je kako će laureatima nagrade biti uručene u njihovim zemljama.
„Svi su htjeli da se epidemija COVID-19 okonča, ali mi još nismo na tom mjestu. Nobelovci će ove godine dobiti nagrade i medalje u svojim zemljama, kao i prošle godine“, rekao je predsjednik Nobelove fondacije Lars Heikensten.
Otkazi zbog ratova i invazija
Svečana dodjela nagrada, koja se održava svake godine 10. decembra, prvi put u skoro 60 godina otkazana je prošle godine zbog pandemije novog korona virusa.
Prije COVID-a 19, dodjela Nobelove nagrade posljednji put je otkazana 1956. u znak protesta protiv invazije Sovjetskog Saveza na Mađarsku.
Svečanost nije održana tokom Prvog i Drugog svjetskog rata.