Molitveni doručak u Washingtonu
Joe Biden nastavio je tradiciju koju su poštovali svi njegovi prethodnici otkako se skupu u Washingtonu 1953. obratio Dwight Eisenhower.

Govorom na Nacionalnom molitvenom doručku, koji je zbog pandemije COVID-a 19 bio ranije snimljen, američki predsjednik Joe Biden nastavio je tradiciju koju su poštovali svi njegovi prethodnici otkako se skupu u Washingtonu 1953. obratio Dwight Eisenhower, javio je Al Jazeerin reporter iz Washingtona Ivica Puljić.
Biden je istaknuo važnost jedinstva i vjere u „mračnom, mračnom vremenu za brojne Amerikance“ – zbog pandemije je umrlo više od 400 tisuća ljudi u Americi, milijuni su ostali bez posla, nasilno je napadnuta američka demokracija…
„Ne gladuju demokrati i republikanci, to su naši sunarodnjaci Amerikanci, ljudska bića. Ne ostaju demokrati i republikanci bez zdravstvene pomoći. Oni su Amerikanci. Vjera nam pokazuje put prema jedinstvu u izazovima koje dijelimo“, poručio je Joe Biden.
Biden je praktični vjernik
O svom osobnom iskustvu kazao je kako mu „vjera pruža nadu i utjehu, jasnoću i svrhu u njegovim najmračnijim trenutcima“.
Biden je praktični vjernik, drugi predsjednik katolik u američkoj povijesti, iako trpi kritike dijela crkve zbog stavova o pobačaju i homoseksualnosti, izvještava Puljić.
Domaćini Nacionalnog molitvenog doručka članovi su američkog Kongresa, a u njihovo ime događaj organizira kršćanska organizacija The Fellowship Foundation. Svakog prvog četvrtka u veljaći događaj u Washingtonu okupi više od tri tisuće sudionika iz političkog, javnog i poslovnog života, te različitih religijskih zajednica iz SAD-a i brojnih drugih država.
Ovogodišnji Nacionalni molitveni doručak bio je virtualni događaj na kojem su video porukama sudjelovali i bivši predsjednici G.W. Bush, Bill Clinton i Barack Obama, a pismo sudionicima uputio je i 39. predsjednik Sjedinjenih Država, 96- godišnji Jimmy Carter. Jedino nije bilo poruke bivšeg predsjednika Donalda Trumpa.