SAD: Zračne snage otpustile 27 osoba jer su se odbile vakcinisati

Pentagon je u augustu proglasio vakcinu obaveznom za sve pripadnike vojske, a većina aktivnih vojnika primila je barem jednu dozu.

Ukupno je 79 vojnih osoba u različitim službama umrlo od korona virusa (EPA)

Zračne snage SAD-a objavile su kako je 27 pripadnika službe otpušteno nakon što su se odbili vakcinisati protiv COVID-19.

Pentagon je u augustu proglasio vakcinu obaveznom za sve pripadnike vojske, a većina aktivnih vojnika primila je barem jednu dozu.

Glasnogovornica Zračnih snaga Ann Stefanek rekla je da su vojnici dobili priliku objasniti zašto su se odbili vakcinisati, ali nitko od njih nije dobio izuzeće.

Vakcinisano 97% osoblja

Oko 97% osoblja zračnih snaga vakcinisano je protiv korona virusa, što je broj daleko veći od opće populacije SAD-a. Zračne i svemirske snage imaju oko 326.000 aktivnih uposlenika.

Ukupno je 79 vojnih osoba u različitim službama umrlo od korona virusa.

Sjedinjene Američke Države u nedjelju su dosegle 800.000 smrtnih slučajeva povezanih s korona virusom.

Izvor: Al Jazeera

Reklama