Video: Muškarac u Seattleu pucao na demonstrante

Muškarac je automobilom upao u grupu koja je protestirala i ranio jednu osobu (Reuters)

U Seattleu je tokom noći uhapšen muškarac koji je povezan s pucnjavom na demontrante u tom američkom gradu, saopćila je policija.

Muškarac je automobilom upao u grupu koja je protestirala i ranio jednu osobu, prenosi Tanjug.

Vatrogasna služba Seattlea saopćila je da je žrtva, muškarac u kasnim dvadesetim godinama, prevezena u bolnicu i da je u stabilnom stanju.

Policija je pronašla oružje iz kojeg je pucano i vjeruje da nije bilo drugih žrtava.

Demonstranti su se nastavili okupljati u Seattleu, tražeći promjenu sistema nakon što je 25. maja u Minneapolisu nakon hapšenja preminuo Afroamekiranac George Floyd.

Izvor: Agencije


Reklama