Video: Muškarac u Seattleu pucao na demonstrante

Published On 08 Jun 2020
|Ažurirano: 08 Jun 2020 11:13 AM (GMT+2)
U Seattleu je tokom noći uhapšen muškarac koji je povezan s pucnjavom na demontrante u tom američkom gradu, saopćila je policija.
Muškarac je automobilom upao u grupu koja je protestirala i ranio jednu osobu, prenosi Tanjug.
Vatrogasna služba Seattlea saopćila je da je žrtva, muškarac u kasnim dvadesetim godinama, prevezena u bolnicu i da je u stabilnom stanju.
Policija je pronašla oružje iz kojeg je pucano i vjeruje da nije bilo drugih žrtava.
Demonstranti su se nastavili okupljati u Seattleu, tražeći promjenu sistema nakon što je 25. maja u Minneapolisu nakon hapšenja preminuo Afroamekiranac George Floyd.
Izvor: Agencije