SAD šalje bombardere B-52 u Indijski okean

Američke zrakoplovne snage počele su prebacivati šest strateških bombardera B-52 u bazu na otoku Diego Garcia u Indijskom oceanu nakon ubojstva iranskog generala Qassema Soleimanija.
Taj je potez uslijedio kao napor američkih vojnih dužnosnika da pojačaju resurse u blizini Bliskog istoka nakon što je iračka šijitska milicija Kataib Hezbollah nagovijestila moguće napade kako bi se osvetila zbog Soleimanijeve smrti, prenosi Tanjug od Fox Newsa.
Kako se navodi, bombarderi B-52 primijećeni su kako polijeću iz zrakoplovne baze Barksdale u Louisiani u bazu na otoku Diego Garcia, koja je približno 3.700 kilometara od južne obale Irana.
Krstareće rakete i laserske bombe
Svaka letjelica ima osam motora i dizajnirana je da nosi veliku količinu oružja, uključujući krstareće rakete, konvencionalne, laserski vođene bombe i nuklearne gravitacijske bombe.
Američka vojska prethodno je u svibnju poslala bombardersku operativnu grupu u Katar, ali su ga bombarderi napustili nakon nekoliko mjeseci, kazao je neimenovani američki obrambeni dužnosnik.
Izvor: Agencije